www.gminarybno.pl

Drukuj

Informacje dla hodowców drobiu

Opublikowano 2017-09-29 10:07:21. Artykuł wyświetlono: 981 razy.

W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno- zimowym i związaną z tym wzmożoną migracją ptaków dzikich, a tym samym istniejącym zagrożeniem ponownego wystąpienia grypy ptaków w kraju Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie przekazuje informację dla hodowców drobiu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie przypomina jednocześnie, że nadal obowiązuje Rozporządzenie MRiRW z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzania środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 722).

W najbliższym czasie będą organizowane przy współudziale ODR szkolenia z zakresu zagrożenia i bioasekuracji dotyczącej wysoce zjadliwej ptasiej grypy i Afrykańskiego pomoru świń w poszczególnych gminach naszego powiatu.

ZAŁĄCZNIKI:

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst