www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Gala sportu szkolnego

Opublikowano 2018-12-27 14:03:53. Artykuł wyświetlono: 1867 razy.

12 grudnia 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Szkolnego Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, połączona z uroczystością podsumowującą współzawodnictwo sportowe szkół oraz klasyfikację gmin i powiatów za rok szkolny 2017/2018.

Spotkanie było okazją do uczczenia 65 - lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach.

Na uroczystości byli obecni przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, działacze sportu szkolnego, samorządowcy dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Zaproszenie otrzymali również przedstawiciele naszej szkoły – im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Za wkład pracy w rozwój sportu szkolnego Warmińsko – - Mazurskiego SZS, szklaną statuetką, została uhonorowana Dyrektor Szkoły Pani Barbara Kornelska.

Medalem z okazji 65 - lecia WMSZS udekorowano nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Wiergowskiego. Na Gali Sportu Szkolnego WMSZS została wyświetlona prezentacja z Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego, która miała miejsce 26 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Koszelewach, na którą do obejrzenia zachęcamy poniżej:

https://1drv.ms/v/s!AhtOLcBJrCdNgnDUvMPy3rv4lt2P

Nadmieniamy, że na Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach wszystkie drużyny z nazwami miejscowości wchodziły na boisko, gdzie dokonano prezentacji poszczególnych ekip sportowych. Chorążym uroczystości, niosącym flagę Szkolnego Związku Sportowego, był reprezentant Polski juniorów w trójskoku, zawodnik KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie Kacper Rudnik. Jego największy sukces sportowy to IX miejsce w trójskoku, z wynikiem 14,44 m, w Mistrzostwach Europy na Węgrzech oraz wicemistrzostwo Polski w tej samej dyscyplinie. Trenerem Kacpra Rudnika jest pan Mirosław Urbanowski, pełniący również funkcję wiceprzewodniczącego WMSZS. Gratulujemy sukcesów sportowych. Na ręce trenera jak i zawodnika składamy gorące podziękowania za przybycie i udział w inauguracji oraz życzenia osiągania zamierzonych celów, zdobywania coraz to wyższych wyników i pobijania rekordów. Podziękowania kierujemy również do sponsorów: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Urząd Gminy w Rybnie, Bank Spółdzielczy w Działdowie Z/S w Lidzbarku, Łukasz Witkowski – Firma Eurostyl, Wiesław Lewandrowski – Firma „KIM”, Janusz Nowakowski – Firma Trans-Wap, Magdalena Szczepańska – Market Rybka, Piotr Truszczyński – Firma Trux-Bud, Krzysztof Kornelski, Marek Kowalkowski - -Firma Hart-Bud, Karol Krajewski – Firma „KAR-HAND VIDEO”, Maria Raczyńska – Restauracja „Świtezianka”., Pracownicy Urzędu Gminy w Rybnie.

Nadesłała: Barbara Kornelska
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst