www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Pasowanie na ucznia i czytelnika

Opublikowano 2014-10-28 14:00:19. Artykuł wyświetlono: 2571 razy.

W dniu 23.10.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyła się uroczystość szkolna "Pasowanie na ucznia i czytelnika", w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej oraz zaproszeni goście: pani dyrektor Barbara Kornelska, rodzice, nauczyciele, wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas II – VI.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawcę klasy pierwszej - panią Elżbietę Modrzyńską i nauczyciela biblioteki - panią Elżbietę Cichocką, rozpoczęła się od części artystycznej złożonej z czterech prób: recytacji, śpiewu, matematycznej i zagadek, w której wzięli udział uczniowie klasy I i IV. Następnie dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor na ucznia szkoły podstawowej. Potem odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II i VI, po złożeniu przyrzeczenia odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I otrzymali upominki od rodziców oraz uczniów klasy II i III. Na koniec odbył się poczęstunek z udziałem uczniów klasy I, rodziców, nauczycieli i dyrektora szkoły.

Uroczystość umożliwiła złożenie ślubowania i przyjęcie uczniów klasy pierwszej do braci szkolnej. Wzbudziła duże zainteresowanie i emocje wśród uczniów i ich rodziców.

Tekst i fot.: SP Koszelewy
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst