www.gminarybno.pl

Drukuj

Piknik na ludową nutę – z pokazem tresury psa policyjnego

Opublikowano 2017-05-09 09:32:39. Artykuł wyświetlono: 1693 razy.

Policyjny namiot, animacje dla dzieci, pokaz tresury psa policyjnego…to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców gminy Rybno oraz osób przyjezdnych i gości z innych okolic na Pikniku na Ludową nutę, który odbył się w Rybnie. Wśród zaproszonych byli również goście z zagranicy.

W niedzielny wieczór (30.04.2017r.) na placu naprzeciwko Gimnazjum w Rybnie odbył się Piknik z udziałem służb mundurowych, okolicznych przedsiębiorców i instytucji samorządowych oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych landów z Niemiec. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników pikniku było m.in. stanowisko wystawione przez funkcjonariuszy miejscowego Posterunku Policji w Rybnie. Policjanci w ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas” rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, rozdawali ulotki informacyjne, przedstawili policyjny sprzęt. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa policyjnego, gdzie policjant z Lidzbarka zaprezentował scenkę, w której wytresowany pies policyjny „rzuca się” na przestępcę. Dzieci uczestniczące w pikniku mogły przymierzyć strój policjanta oddziałów prewencji wykorzystywany do zabezpieczeń, zrobić odcisk palców i zobaczyć obraz swoich linii papilarnych, dorośli mogli sprawdzić, jak postrzegany jest świat przez „alkogoogle”, czyli tak, jakby po spożyciu alkoholu, jak również każdy z zainteresowanych mógł wsiąść do policyjnego radiowozu i zapytać o nurtujące go problemy związane z tematyką policyjną.

Zarówno policyjny namiot, wystawiony sprzęt i możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami, w tym policjantem wykonującym się na co dzień swoje czynności służbowe w parze z policyjnym psem cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Działdowie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka