Kradzież lustra drogowego na drodze Rybno - Szczupliny

Opublikowano 2023-10-25 07:53:03. Artykuł wyświetlono: 297 razy.

W dniach 21 – 22 października bieżącego roku na drodze Rybno – Szczupliny doszło do kradzieży znajdującego się przed mostem lustra drogowego. Jeśli ktoś zna sprawcę kradzieży proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy Rybno tel. 23 696 60 55 lub z Posterunkiem Policji w Rybnie 23 696 60 07.

Lustra drogowe są urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego przeznaczonymi do stosowania w miejscach o ograniczonej widoczności celem poprawy bezpieczeństwa. Zadaniem luster jest eliminacja martwych punktów w rejonach skrzyżowań dróg. Wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo ułatwiając poruszanie się pojazdem.

Każde uszkodzenie, zniszczenie kradzież zwiększa ryzyko dojścia do wypadku lub kolizji. Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju akta wandalizmu.