List Wójta Gminy Rybno na rozpoczęcie roku szkolnego

Opublikowano 2020-08-31 10:31:46. Artykuł wyświetlono: 642 razy.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie

Przed nami kolejny rok szkolny, rok pełen wyzwań, spowodowanych zagrożeniem epidemicznym, któremu wspólnie musimy stawić czoła. 1 września uczniowie wracają do szkół, nauczyciele i pracownicy oświaty do swoich normalnych obowiązków. Wspólnie z dyrektorami szkół robimy wszystko, by była to praca i nauka w bezpiecznych warunkach.

Dyrektorzy opracowali procedury, które zapewnią bezpieczeństwo uczniom i pracownikom oraz pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzje, gdy pojawi się zagrożenie zakażeniem.

Równolegle szkoły przygotowują się na ewentualność nauki zdalnej, tak by zapewnić jak najwyższe standardy kształcenia.

Mam nadzieję, że nadchodzący rok szkolny nie skupi naszej uwagi tylko na unikaniu zagrożeń, ale będzie to czas twórczej nauki i pracy, rozwijania talentów, kształcenia kompetencji kluczowych i budowania dobrych relacji opartych na wartościach.

Przed nami ciekawe wyzwania- debata oświatowa, w której nakreślimy kierunki rozwoju edukacji w naszej gminie na kolejne lata oraz opracowanie planu strategicznego wspomagania szkół i placówek w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych. Zależy nam na podnoszeniu jakości pracy naszych szkół i takim ich rozwoju, by nasi absolwenci byli kompetentni, przedsiębiorczy, potrafili współpracować w zespole i odnaleźli swoje miejsce na rynku pracy.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałbym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.

Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę, by nadchodzący rok szkolny był spokojny, ale równocześnie stawiał przed Państwem ciekawe wyzwania. Życzę pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych.

Rodzicom życzę aby rok szkolny 2020/2021 przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech każda szkoła będzie dla Państwa miejscem otwartym, przyjaznym i bezpiecznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami.

/-/ Tomasz Węgrzynowski