Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Opublikowano 2023-12-13 11:39:19. Artykuł wyświetlono: 308 razy.

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortografek” dla klas trzecich, którego celem było propagowanie idei poprawnej pisowni, motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i integracja uczniów ze szkół w gminie Rybno.

Dwuosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie i Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zmagały się z różnymi ortograficznymi zadaniami. Rozwiązywały zagadki, krzyżówki, sudoku, wyszukiwały ukryte i zaszyfrowane wyrazy w zdaniach. Była też gra na macie do kodowania z kolorowymi kubkami oraz zadania wykonywane na tabletach w aplikacji Wordwall.

Po podliczeniu punktów laureatami zostały:

I miejsce – Witold Kulczyk i Alicja Witkowska ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie,

II miejsce – Laura Gawlik i Faustyna Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie,

III miejsce – Weronika Szczepańska i Cezary Zdrojewski ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!