Naguszewo/Groszki: Piknik Rodzinny dla mieszkańców sołectwa

Opublikowano 2022-07-20 08:00:47. Artykuł wyświetlono: 663 razy.

W niedzielę, 17 lipca 2022r. o godz. 15:00 na boisku sołeckim w Naguszewie odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami Plebiscytu na Warmii i Mazurach w Groszkach.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji: swojski bufet, gdzie Panie z KGW przygotowywały na bieżąco mnóstwo pyszności, wodne i dmuchane kule, malowanie twarzy, konkurs rodzinny o Puchar sołtysa oraz strzelanie z łuku do tarczy, którą przygotował Radny Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek. Przyjechali także zaprzyjaźnieni z sołtysem moto-klubowicze, którzy pokazali dzieciom swoje maszyny. Oprawę muzyczną zapewniła Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie. Tuż przed piknikiem odbyło się symboliczne spotkanie przed obeliskiem w Groszkach, gdzie złożono kwiaty i upamiętniono obchody Plebiscytu na Warmii i Mazurach.

Mieszkańców odwiedzili także goście – Radna Gminy Rybno Elżbieta Rozentalska, Kierownik ds.. Oświaty – Wiesława Wróblewska, Sołtys sołectwa Grądy – Mirosław Remus.

Piknik został zorganizowany przez Sołtysa- Piotra Chyrzyńskiego, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. – Dziękuję serdecznie za nieocenioną pomoc w organizację kolejnego pikniku rodzinnego w naszym sołectwie wszystkim mieszkańcom – podsumowuje sołtys.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz