Rybno: odbiór obiektu Senior+

Opublikowano 2019-12-23 15:35:16. Artykuł wyświetlono: 2186 razy.

Odbył się odbiór robót budowlanych inwestycji pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia Dziennego Domu „Senior+” w miejscowości Rybno”, który został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019.

Roboty budowlane zostały rozpoczęte dnia 21.08.2019r. i zakończone zgodnie z umową oraz harmonogramem. Prace remontowo budowlane zostały wykonane przez Firmę Handlowo-Usługową Adam Malinowski, za łączną kwotę 398.985,16 zł w tym dofinansowanie 250.000,00 zł (maksymalna wartość środków możliwych do uzyskania na obiekt typu Dzienny Dom Senior+).

Obiekt budynku mieszkalnego po przeprowadzonym gruntownym remoncie oraz przystosowaniu do potrzeb budynku użyteczności publicznej zmienił się znacznie zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. W obiekcie został zmieniony układ funkcjonalny pomieszczeń, wykonano nowe łazienki. Dobudowana klatka schodowa oraz podnośnik windowy usprawniły komunikację wewnątrz obiektu. W obiekcie zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania z kotłem na ekogroszek, instalację elektryczną, oświetleniową, wodną oraz kanalizacyjną. Dodatkowo obiekt zyskał odnowioną elewację oraz nowe pokrycie dachu. Obecnie trwa procedura oddania obiektu do użytkowania przez odpowiednie organy.