Opublikowano 2015-09-11 09:34:16. Artykuł wyświetlono: 2202 razy.

W dniu 5 września 2015 r. w centrum Rybna włączono się kolejny raz w inicjatywę Prezydenta RP i czytano działa literatury polskiej, w tym roku była to „ Lalka” B. Prusa.

Czytanie w Rybnie zorganizowały trzy instytucje: Zespół Szkół w Rybnie, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie. Całość przygotowano w scenerii sklepu Wokulskiego, młodzież wystąpiła w strojach z epoki, by wytworzyć właściwy klimat. Czytali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, a także chętni uczestnicy spotkania. Dla pierwszych chętnych do czytania uczestników przygotowano egzemplarze „Lalki” z pamiątkową pieczęcią, ufundowane przez GBP. Całość imprezy wzbudziła wielkie zaciekawienie wśród mieszkańców. Obok uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie zachęcali do wzięcia udziału w głosowaniu na rzekę Wel w konkursie Klubu Gaja, a członkowie Społecznego Komitetu Rozbudowy Zespołu Szkół w Rybnie zbierali podpisy poparcia dla społecznej inicjatywy dotyczącej rozbudowy, kontynuowali także zbiórkę publiczną na ten cel.

źródło: Zespół Szkół w Rybnie