www.gminarybno.pl

Drukuj

'Noc sów' w Zespole Szkół

Opublikowano 2016-03-17 07:40:09. Artykuł wyświetlono: 2977 razy.

11 marca 2016 r. od godz. 18.30 w Zespole Szkół w Rybnie w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowano „Noc Sów”. Ta ciekawa inicjatywa miała na celu przybliżyć tematykę tych zagadkowych ptaków, ich biologię, ekologię, potrzebę ochrony, a także znaczenie w kulturze regionu.

Dokonano przeglądu rodzimych gatunków ze szczególnym zwróceniem uwagi na płomykówkę – sowę dosłownie z sąsiedztwa ( gatunek ten gnieździ się na budynku szkoły). Spotkanie, które rozpoczęło się w budynku szkoły poprowadził p. Łukasz Głowacki – pasjonat ornitologii, absolwent szkoły, dla którego ptaki są wielką życiową pasją. Druga część spotkania to wyjazd w teren i poznanie metodyki badań rozmieszczenia osobników w terenie, określenia miejsc i zasięgów gatunków. Przez "wabienie" udało się namierzyć samicę puszczyka. Całe spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK!

Nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst