Otwarcie nowego oddziału w Przedszkolu w Rybnie

Opublikowano 2015-10-15 15:44:16. Artykuł wyświetlono: 3220 razy.

W środę, 14 października w sali OSP w Rybnie odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału w Przedszkolu w Rybnie.

- Przedszkole, to miejsce gdzie dziecko rozwija umiejętności i nabywa ważne kompetencje. W przedszkolu znacznie częściej niż w domu dziecko ma okazję doświadczać i eksperymentować. Spotyka się z sytuacjami, które są motorem rozwoju poznawczego, społecznego i emocjonalnego. Badania dowodzą, że pobyt w przedszkolu jest istotny dla rozwoju człowieka przez całe dalsze życie. Dzięki powstaniu nowego oddziału w naszym przedszkolu możemy zapewnić edukację, wychowanie i opiekę wszystkim chętnym dzieciom, które osiągnęły wiek przedszkolny – takim wprowadzeniem uroczyste spotkanie rozpoczęła prowadząca – nauczycielka Anna Kozicka.

Uroczystość otworzyła Dyrektor placówki Joanna Psiuk, która stwierdziła, że przedszkole od wielu lat borykało się z problemem braku pomieszczeń i dlatego nie mogli przyjąć wszystkich chętnych dzieci. Dopiero od tego roku szkolnego jest ich więcej i każdy rodzic mógł swoje dziecko oddać do Przedszkola w Rybnie. Następnie Joanna Psiuk powitała zaproszonych gości m.in.: Starostę Powiatu Działdowskiego – Mariana Janickiego, Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy – Dariusza Tarę, Kierownika Referatu Oświaty – Jana Sokołowskiego, Kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej Wiesława Szczawińskiego, Dyrektorów jednostek organizacyjnych, rodziców wraz z przewodniczącą rady rodziców – Natalią Witkowską oraz uczniów.

Po powitaniu gości Anna Szczawińska przedstawiła wszystkim rys historyczny Przedszkola w Rybnie, a następnie Joanna Psiuk złożyła podziękowania: Tomaszowi Węgrzynowskiemu, który podjął decyzję o rozszerzeniu działalności przedszkola, Wiesławowi Szczawińskiemu – za nadzorowanie i koordynowanie wszelkich prac remontowych, Radzie Rodziców – za pozyskanie dodatkowych środków finansowych, oraz rodzicom którzy w największym stopniu zaangażowały się w prace związane z remontem – Piotrowi Szczepańskiemu, Rafałowi Jabłonowskiemu, Rafałowi Jabłońskiemu, Markowi Karczewskiemu, Mariuszowi Borowskiemu, Marcinowi Kanicz, Marlenie i Markowi Zielińskim oraz Natalii i Robertowi Witkowskim.

Następnie odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły dzieci uczęszczające do Przedszkola w Rybnie, a następnie: Justyna Kalinowska – Rojek, Anna Szczawińska oraz Wiesława Ludwikowska otrzymały od Dyrektor Joanny Psiuk wyróżnienia za pracę w minionym roku szkolnym. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Kierownik ds. Oświaty – Jan Sokołowski.

Po wręczeniu wyróżnień wszyscy udali się do nowego oddziału przedszkolnego, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie, poświęcenie pomieszczeń, pasowanie trzylatków oraz zwiedzanie przedszkola. Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszony został: Marian Janicki, Tomasz Węgrzynowski, Dariusz Tara, Natalia Witkowska oraz Joanna Psiuk.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz

Prezentacja cz1.pdf