Podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi

Opublikowano 2024-07-11 15:01:39. Artykuł wyświetlono: 113 razy.

Organizacje pozarządowe są ważnym realizatorem usług społecznych i publicznych. Działają we wszystkich, kluczowych dla obywateli, sferach życia społecznego, świadcząc usługi, z których wszyscy korzystamy.

Dlatego też istotnym kierunkiem działań jest budowa potencjału organizacji pozarządowych do świadczenia usług społecznych i publicznych w Gminie Rybno.

W dniu dzisiejszym 11.07. br. podpisano kolejne umowy w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2024 r.

W ramach Zadania I pn. Wspieranie przedsięwzięć kulturalnych, związanych z obchodami patronów roku 2024 podpisano umowę z Stowarzyszeniem Dzieci Twardowskiego z siedzibą w Dębieniu. Plenerowe spotkania z Patronami Roku 2024 to projekt edukacyjny, upowszechniający twórczość i sylwetki cenionych polskich pisarzy i poetów: Marka Hłasko, Melchiora Wańkowicza, Witolda Gombrowicza i Czesława Miłosza.

W ramach Zadanie II pn. Organizacja Dni Młodzieży podpisano umowę z Parafią Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża św. z siedzibą w Hartowcu, gdzie w ramach w/w zadania odbędą się po raz kolejny Diecezjalne Dni Młodzieży w dniach 18 – 21 lipca skierowany do grupy około 150 młodych ludzi w wieku od 13 – 20 lat, w tym młodzieży z niepełnosprawnościami.