Podsumowanie akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów

Opublikowano 2021-09-16 15:04:57. Artykuł wyświetlono: 796 razy.

W dniu 12.09.2021 r. Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z Dąbrówna przy współpracy z Gminą Rybno w ramach projektu „Nadjeżdża sterylkobus – mobilna sterylizacja psów i kotów” po raz kolejny zorganizowała w Rybnie akcję darmowej sterylizacji oraz czipowania zwierząt w specjalnie przygotowanym do tego sterylkobusie.

Sterylizacja odbyła się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ramach akcji lekarze weterynarii wykonali łącznie 53 zabiegi, w tym:
- sterylizacji 9 suk,
- kastracji 8 psów,
- sterylizacji 26 kocic,
- kastracji 10 kocurów.

Ponadto zaczipowano 8 suk i 8 psów.
Cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją, gdyż świadczy to o wzroście świadomości wśród społeczeństwa. Duża ilość bezdomnych psów i kotów jest skutkiem niekontrolowanego rozmnażania i braku wystraczającej ilości osób chcących przygarnąć je pod swój dach. Sterylizacja jest więc jednym z bardziej skutecznych sposobów zwalczania bezdomności wśród zwierząt.