Poruszaj się zgodnie z przyjętymi zasadami

Opublikowano 2023-06-20 11:59:37. Artykuł wyświetlono: 260 razy.

Sezon wiosenno-letni sprawia, że wzrasta natężenie ruchu pieszych i rowerzystów na ścieżce edukacyjnej wokół jeziora Rybno. Prosimy więc o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zamontowanych oznakowań.

Przypominamy, że rowerzyści mogą korzystać tylko ze ścieżki biegnącej od strony ulicy Wyzwolenia, która zawiera: dwa oddzielne pasy ułożone z kostki betonowej – jeden dla pieszych, a drugi dla rowerów oraz fragmentu pomostu wykonanego z drewna. Po pomoście drewnianym należy poruszać się jak po części wykonanej z kostki betonowej. Natomiast pozostała część drewnianego pomostu od strony ulicy Zajeziornej przeznaczona jest wyłącznie dla pieszych.

Stosowanie się do przyjętych zasad pozwoli uniknąć wypadków. Na ruch rowerowy po części przeznaczonej dla pieszych uskarżają się piesi użytkownicy.