Powrót uczniów do szkół - nowe zasady organizacji pracy

Opublikowano 2020-08-28 11:18:28. Artykuł wyświetlono: 1129 razy.

W związku z rozpoczęciem w dniu 1 września nowego roku szkolnego, w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Rybno opracowano procedury organizacji pracy i postępowania prewencyjnego pracowników oraz rodziców/opiekunów prawnych w czasie zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zawierające wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Zgodnie z procedurą do szkoły/placówki może przychodzić tylko uczeń/pracownik zdrowy, bez objawów wskazujących infekcję dróg oddechowych oraz uczeń/pracownik, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Szkoły od 1 września wprowadzają ograniczenia dla osób z zewnątrz. Dyrektorzy wyznaczą miejsca przebywania dla rodziców oraz interesariuszy, których obecność jest niezbędna. Osoby z zewnątrz są zobligowane do stosowania środków ochronnych (osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk) oraz zachowania dystansu społecznego.Dyrektorzy placówek określili zasady w zakresie przestrzegania higieny oraz dezynfekcji pomieszczeń, szczegółowe zasady organizacji pracy, w tym: sposób organizacji zajęć i przerw międzylekcyjnych, pełnienie dyżurów przez nauczycieli, korzystanie ze świetlicy szkolnej, biblioteki, przygotowanie i wydawanie posiłków, dowóz uczniów oraz zasady wchodzenia/wychodzenia ze szkoły/placówki.

Nasze placówki są wyposażone w preparaty dezynfekcyjne i bakteriobójcze, środki ochrony osobistej oraz termometry, a dyrektorzy mają opracowane schematy codziennego monitoringu prac porządkowych oraz dezynfekcji pomieszczeń.

Każda ze szkół ma opracowaną procedurę podstępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika szkoły oraz schemat komunikacji kryzysowej w sytuacji podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 na terenie placówki.

Dyrektorzy będą rekomendować przeprowadzanie zajęć edukacyjnych na zewnątrz obiektów, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Zachęcamy Państwa do odwiedzania stron internetowych naszych placówek edukacyjnych oraz profili na FB, gdzie będą publikowane szczegółowe procedury oraz ich aktualizacje.

LINKI: