Prace modernizacyjne 8 przepompowni w Rybnie zostały zakończone

Opublikowano 2020-11-13 15:33:01. Artykuł wyświetlono: 895 razy.

Dokonano odbioru dwóch ostatnich z ośmiu modernizowanych przepompowni na terenie aglomeracji Rybno.

Realizacja inwestycji pn: Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Rybno rozpoczęła się w grudniu 2019 roku i oprócz kompleksowej modernizacji przepompowni obejmowała budowę 120 m sieci kanalizacji sanitarnej oraz 129 m sieci wodociągowej w ciągu ul. Sosnowej, oraz 180 m sieci kanalizacji sanitarnej w ciągu ul. Świerkowej i Jaśminowej.

W ramach prac modernizacyjnych przepompowni wymieniono zużyte technicznie pompy, przestarzałą automatykę, poprawiono efektywność energetyczną przepompowni ścieków, zmniejszono awaryjność oraz nadmierną energochłonność. Usprawnienie i unowocześnienie pracy przepompowni poprzez ich modernizację pozwoli wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego na terenie Gminy Rybno oraz przyczyni się do oszczędności zasobów energii.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 1.757.292,30 zł przy dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych.