www.gminarybno.pl

Drukuj

Rapaty: 'Mała wieś, wielkie serca' - Piknik Charytatywny

Opublikowano 2019-08-01 14:48:49. Artykuł wyświetlono: 2715 razy.

W sobotę, 27 lipca 2019 roku o godz. 15:00 na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Rapatach odbył się Piknik Charytatywny dla Ksawerego i Łukasza zorganizowany przez Sołtysa wsi Rapaty – Bogumiła Janeczkę, Radę Sołecką oraz mieszkańców wsi we współpracy z przyjaciółmi! Podczas całej akcji udało się zebrać prawie 8 tyś złotych dla chorych chłopców.

Organizatorzy w programie pikniku przewidzieli różnorodne atrakcje tj.: przejażdżki konne, wodne kule, strzelnicę, dmuchaną zjeżdżalnię, loterię fantową, malowanie twarzy, pokazy strażackie, grill i ognisko z kiełbaskami, bigos, gulasz, ciasto, zimne i ciepłe napoje, popcorn oraz watę cukrową.

Współorganizatorami Pikniku Charytatywnego byli: Gmina Rybno, Starostwo Powiatowe w Działdowie, Miasto Działdowo, Radna Gminy Rybno – Marzanna Borkowska, Sołtys wsi Prusy – Ryszard Podowski, nieformalna grupa młodzieży „W Rękach Młodych”, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Podczas pikniku odbył się także mecz pomiędzy mieszaną drużyną samorządowców oraz mieszkańców Rapat i przyjaciół, który zakończył się wynikiem 3:6 dla gospodarzy. Podczas imprezy mieszkańcy gminy Rybno oraz goście mogli wspólnie biesiadować przy wspaniałej oprawie muzycznej.

Piknik patronem medialnym objęli: Radio 7, Działdowo Dla Was, Serwis informacyjny – Syla, Moje Działdowo, Tygodnik Działdowski oraz Gazeta Działdowska.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku charytatywnego, dziękuję współorganizatorom oraz patronom medialnym, którzy pomogli rozpowszechnić naszą akcję. Dziękuję mieszkańcom Rapat, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję – podsumowuje Sołtys wsi Bogumił Janeczko.

Serdeczne podziękowania także dla: Magdaleny Góralskiej (Sklep Wielobranżowy), Eurobanku w Działdowie, Damiana Stokłosa (Firma Mazurski Dach), Stefczyk Finanse w Działdowie, Banku Santander w Działdowie, właścicielki sklepu odzieżowego w Rybnie „W Dobrym Guście”, Pawła Tanasiewicza (Market Lewiatan), Magdaleny Szczepańskiej (Market Rybka), Beaty Stanowickiej (Sklep Wielobranżowy), Roberta Gontarza (Radny Sejmiku Wojewódzkiego), Jolanty Pieper z Rybna, OSP Rybno, OSP Koszelewy, OSP Żabiny, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Tomasza Ogrodnika i Sylwii Jabłońskiej (firma Fapro z Uzdowa), właściciela sklepu „Metalowiec” w Działdowie, firmy ORANGE w Działdowie, Edyty Willkom (Firma Handlowa w Rybnie), Krystyny Szymankowskiej (Bajkowy Świat), Teresy Siedlińskiej (Lech-Gaz), Sylwii Olszewskiej (Firma Handlowo-Usługowa „DOMEX”), Nadleśnictwa Lidzbark, Jana Trybuły (Firma „Prosiaczek”), Moniki i Piotra Truszczyńskich (Trux-Bud Rybno), Adama Malinowskiej (Firma Usługowo-Handlowa), Piekarni Uzdowo, Masarni w Skurpiu, Strzelnicy Sportowej w Cibórzu, Dominice Kaczorowskiej (Nadleśnictwo Lidzbark) oraz Sławkowi Cybulskiemu z Żabin. – Wielkie dzięki, Bogumił Janeczko.

- Rapaty jako najmniejsze sołectwo w gminie Rybno pokazało, że ma wielkie serce! Serdeczne gratulacje dla Bogumiła Janeczki, Marzanny Borkowskiej, Ryszarda Podowskiego oraz mieszkańców Rapat, którzy zaangażowali się najbardziej w zorganizowanie tak pięknej inicjatywy! – dodaje przewodniczący grupy „WRM” Sylwester Kasprowicz.

- Ksawery walczy z ostrą białaczką, w marcu skończył dwa lata, w grudniu 2018 roku przeszedł przeszczep szpiku. Niestety w marcu nastąpiła wznowa choroby. Przeszedł przez 28 dniowy cykl chemioterapii, podawany był specjalny lek, jednak to nie wystarczyło. Nasz Bohater potrzebuje kolejnego cyklu, po którym ponownie będzie musiał mieć przeszczepiony szpik.

- Łukasz bardzo spieszył się na ten świat. Urodził się za wcześnie. Myśleliśmy, że to właśnie przez to jest tak bardzo chory. Już nawet nie pamiętamy, jak wiele wizyt u specjalistów odbyliśmy, by ostatecznie usłyszeć, że synek ma wadę genetyczną Wolfa-Hirschhorna. Nasz bohater przeszedł już 3/5 podania komórek macierzystych. Zbieramy na ostatni przeszczep!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst