Rumian: Szkolna łąka kwietna na podium

Opublikowano 2021-11-14 18:00:02. Artykuł wyświetlono: 538 razy.

4 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Działdowie odbyło się podsumowanie konkursu „Łąki kwietne w szkołach powiatu działdowskiego”.

W uroczystości uczestniczyły Hanna Kirchhof – dyrektor szkoły i Iwona Cybulska- koordynator projektu. Celem Konkursu było promowanie wśród społeczności lokalnej zakładania łąk kwietnych jako alternatywy dla trawników, propagowanie ekologicznego znaczenia terenów zielonych, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, rodziców i ogółu społeczności lokalnej, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska naturalnego i klimatu oraz prowadzenie kampanii edukacyjnej w środowisku lokalnym na temat zalet i korzyści zakładania łąk kwietnych.

Nasza szkoła w kategorii „szkoła podstawowa” zajęła II miejsce i otrzymała z rąk Starosty naszego powiatu nagrodę w wysokości 700 zł. Kwota ta została przeznaczona na zakup roślin do przedogródka. Otrzymaliśmy również ciekawe książki do szkolnej biblioteki. Dziękujemy!

Jeszcze raz przypomnijmy etapy wykonanej pracy w ramach konkursu:

1. Usunięcie darni z wywozem
  2. Głęboka orka
  3. Dowóz gleby
  4. Rozplantowanie gleby
  5. Zakup mieszanki nasion
  6. Wysiew nasion
  7. Wałowanie
  8. Podlewanie początkowe
  9. Zakup tablic dydaktycznych
  10. Wykonanie stelaży pod tablice dydaktyczne wraz z montażem
  11. Budowa domku dla owadów wraz ze zbiorem elementów do jej wypełnienia
  12. Prowadzenie dokumentacji fotograficznej.
  13. Opracowanie i zamówienie zdjęć formatu A1 prezentujących wybrane gatunki roślin
  14. Prowadzenie kampanii edukacyjnej.
  15. Relacja na stronie internetowej szkoły z poszczególnych etapów prac.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w utworzenie naszej łąki kwietnej.

„Połączenie sił to początek, pozostawanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces”. Henry Ford

Tekst: Iwona Cybulska, Zdjęcia: Hanna Kirchhof, archiwum szkoły