Rybno: Droga równoległa na finiszu

Opublikowano 2024-09-26 12:20:35. Artykuł wyświetlono: 71 razy.

Realizacja „drogi równoległej” wkroczyła w etap, w którym można zapoznać się z jej zakresem.

Na całej drodze wykonana jest nawierzchnia asfaltowa warstwa wiążąca, chodniki, ścieżka pieszo-rowerowa, deszczówka, oświetlenie, kanał teletechniczny. Budowa polega na wykonaniu trzech dróg. Drogi nr 1 o dł. 1 244,0m łącząca ul. Lubawską koła Domu Senior + z ul. Sportową. Drogi nr 2 o dł. 248,0 m łączącej nowobudowaną drogę nr 1 z ul. Wyzwolenia przy tzw. Bloku. Drogi nr 3 o dł. 168,0m łączącej nowobudowaną drogę nr 1 ze szkołą podstawową. Obecnie komisja rady pracuje nad nadaniem nazw budowanym ulicom. Przy drodze tej powstaje pięciooddziałowe przedszkole i dwuoddziałowy żłobek. Obserwując widzimy, że roboty zbliżają się do końca. Zostały wykonane roboty w ziemi takie jak kanalizacja deszczowa z podziemnym zbiornikiem retencyjnym, sieć wodociągowa, kanał technologiczny i instalacja oświetlenia ulicznego. Wykonano z kostki betonowej chodnik szer. 2,0m, a z drugiej strony ścieżkę pieszo-rowerową szer. 3,5 m. Jezdnie są na etapie asfaltowania. Pozostały do wykonania prace regulacyjne wpustów ulicznych, wykonanie wierzchniej nawierzchni asfaltowej, rowu odprowadzającego wody opadowe oraz oznakowanie. Inwestycja posiada plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli na realizację budownictwa mieszkalnego. W najbliższym czasie Rada Gminy Rybno nada drogom nazwy ulic. Po zakończeniu robót rozpocznie się procedura odbioru i nadania drogom kategorii gminnej. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest połowę na 2025 r.

UWAGA: Droga nie jest dopuszczona do ruchu i nie wolno tam przebywać.