Rybno: Siedliska zwierząt przy ścieżce edukacyjnej

Opublikowano 2021-10-26 15:56:09. Artykuł wyświetlono: 911 razy.

Ścieżka edukacyjna wokół jeziora Rybno jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu.

Jest to najdłuższe molo w Polsce, jednak jak wiemy nie spełnia tylko funkcji rekreacyjnej i turystycznej, ale także jest siedliskiem różnych gatunków zwierząt. Niejednokrotnie spacerując można było zaobserwować pływające po jeziorze kaczki, łabędzie oraz inne gatunki ptaków. W ostatnim czasie osoby spacerujące natknęły się również na bobra oraz wiewiórkę. Udało się to udokumentować w postaci zdjęć oraz filmu. Zachęcamy do obejrzenia.

Uprzejmie prosimy więc o niepłoszenie napotkanych zwierząt oraz niezaśmiecanie terenu ścieżki. Dbajmy o porządek mając na uwadze wygląd estetyczny i fakt, iż śmieci zagrażają przyrodzie oraz środowisku.

ZAŁĄCZNIKI: