Spotkanie kobiet w Urzędzie Marszałkowskim

Opublikowano 2024-09-19 15:03:27. Artykuł wyświetlono: 232 razy.

W dniu 17 września br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie na które p. Katarzyna Sobiech – Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, zaprosiła kobiety.

Na spotkaniu obecna była Poseł na Sejm RP Pani Katarzyna Królak oraz Radna Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego Przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji Pani Magdalena Lewkowicz.

Było to pierwsze spotkanie inauguracyjne, którego celem jest stworzenie inicjatywy mającej na celu poprawę sytuacji kobiet w naszej społeczności.
Z terenu naszej gminy udział w spotkaniu wzięły Sekretarz Gminy Rybno Jolanta Jendrycka, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Iwona Kraśnicka, Sołtys sołectwa Rumian i członkini KGW Rumian Elżbieta Rozentalska oraz Skarbnik KGW Rumian Monika Perowicz.

Kierujemy zapytanie do kobiet mieszkających na terenie naszej gminy: jakie jest/powinno być podejście do roli kobiet w rozwój społeczeństwa gminy Rybno, bez względu na wiek, aktywność zawodową czy status społeczny.

Jakie działania, inicjatywy, rozwijanie pasji, pomysły pomogłyby w realizacji swoich aspiracji i kształtowaniu życia i roli w sferze społecznej, zawodowej i rodzinnej kobietom mieszkającym na terenie gminy Rybno.

Zapraszamy do współpracy i czekamy na wasze opinie.
Kontakt: sekretarz@gminarybno.pl oraz i.krasnicka@gminarybno.pl