Termomodernizacja OSiR w Rybnie

Opublikowano 2022-10-12 07:58:07. Artykuł wyświetlono: 465 razy.

Dobiega końca realizacja inwestycji dotycząca modernizacji energetycznej budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Zakres prac obejmował:
• docieplenie ścian zewnętrznych,
• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
• wymianę grzejników oraz kotła C.O.,
• wymianę oświetlenia na LED,
• modernizację rynien i rur spustowych wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej ze zbiornikiem o pojemności 12m3,
• montaż instalacji fotowoltaicznej 16,80 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna została uruchomiona w kwietniu 2022 r., od tego czasu zostało wyprodukowane i oddane do wirtualnego magazynu ponad 10.000 kWh, a zużycie energii elektrycznej wyniosło ok. 2.500 kWh.

Powstałe oszczędności energii zostaną wykorzystane w okresie jesienno-zimowym.

Trudny okres wzrostu cen opału i energii elektrycznej pokazał jak trafioną decyzją była modernizacja obiektów użyteczności publicznej. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat zmodernizowano następujące obiekty: Zespół Szkół w Rybnie, SP w Żabinach, Urząd Gminy w Rybnie, Ośrodek Zdrowia w Rybnie, SP w Koszelewach, SP w Hartowcu oraz OSiR  w Rybnie.