VII Bieg Tropem Wilka połączony z I Wilczym Nordic Walking

Opublikowano 2023-07-11 08:04:08. Artykuł wyświetlono: 276 razy.

To był już siódmy bieg Tropem Wilka na dystansie 5 km w miejscowości Grądy. W tym roku organizatorzy połączyli bieg z Nordic Walking, także na dystansie pięciu kilometrów.

Zawody zorganizowało sołectwo Grądy we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybnie, Radą Sołecką oraz klubem Rozbiegane Działdowo. Partnerem imprezy była Lokalna Grupa Działania – Ziemia Lubawska, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Gmina Rybno.

8 lipca o godz. 16:00 w Grądach 50 zawodników wystartowało w biegu na 5 km. Organizatorzy przygotowali dla najlepszych zawodników w każdej kategorii nagrody indywidualne oraz upominki. Dla wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale, które wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Gminy Rybno – Łukasz Głowacki, Kierownik OSiR-u – Hanna Bem oraz Dyrektor LGD – Ziemia Lubawska, Beata Kowalska.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali koordynatorzy projektu: Wioleta Kasprowicz, Marcin Kasprowicz oraz Dariusz Grochowski – z klubu Rozbiegane Działdowo. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników biegu zadbała Ochotnicza Straż Pożarna w Grądach. Opiekę medyczną zapewnił sam sołtys Grąd – Mirosław Remus. Pyszne przekąski oraz zupę przygotowali mieszkańcy oraz Łukasz Głowacki. Pamiątkowe numery startowe przygotował Waldemar Mederski, który także wziął udział w biegu. Pod koniec imprezy odbyło się także losowanie nagród – koszulek, książek oraz kubeczków. Mimo, że było upalnie wszyscy zawodnicy wrócili do domu z pełnymi brzuszkami oraz świetnymi humorami.

VII Bieg Tropem Wilka oraz I Wilczy Nordic Walking został sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego wsi sołectwa Grądy oraz dzięki dofinansowaniu z Lokalnej Grupy Działania – Ziemia Lubawska oraz Starostwa Powiatowego w Działdowie.

Przedstawiamy wyniki:

OPEN KOBIETY BIEG 5 KM:
1. Mariola Sudzińska
2. Katarzyna Bialuk-Pietrzak
3. Elżbieta Pietrzak

KATEGORIA 30-39 KOBIET:
1. Patrycja Kaczmarkowska

KATEGORIA 40-49 KOBIET:
1. Karolina Rusiniak

KATEGORIA 50+ KOBIETY:
1. Dorota Wrońska

OPEN MĘŻCZYŹNI BIEG 5 KM: