www.gminarybno.pl

Drukuj

Wieczór z astronomią

Opublikowano 2013-06-19 13:54:42. Artykuł wyświetlono: 2301 razy.

W dniu 14 czerwca w Zespole Szkół w Rybnie odbyły się zajęcia dla młodzieży pod nazwą „Wieczór z astronomią”. Gościliśmy w szkole pana Roberta Szaj, który przybliżył uczniom historię powstania Wszechświata, rozwój wiedzy astronomicznej oraz wielki dorobek naukowy naszego uczonego Mikołaja Kopernika.

Następnie Pan Robert Szaj uczył nas jak obserwować niebo przy użyciu teleskopu. Uczniowie w pogodny i bezchmurny wieczór mogli obserwowali: kratery na powierzchni Księżyca, planetę Saturn z jej pierścieniami, mgławicę planetarną pozostałą po czerwonym olbrzymie, gwiazdy podwójne, galaktykę kulistą oraz gromadę otwartą.

 

Tekst i fot. nadesłane przez: ZS Rybno
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst