Wspólne przedsięwzięcie drogowe

Opublikowano 2023-03-03 11:03:43. Artykuł wyświetlono: 545 razy.

W dniu 02.03.2023 r. zawarty został list intencyjny dotyczący wspólnego przedsięwzięcia drogowego mającego na celu poprawienie stanu technicznego drogi gruntowej od miejscowości Grądy (gm. Rybno) poprzez teren gminy Grodziczno, Lasów Państwowych do drogi łączącej Kiełpiny z Tarczynami (gm. Lidzbark).

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy samorządami: Powiatu Działdowskiego, Gminy Rybno, Gminy Lidzbark, Gminy Grodziczno oraz Skarbem Państwa - Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Lidzbark.

Odcinek drogowy po remoncie łączyć się będzie z drogą wojewódzką nr 541 oraz drogą powiatową nr 1274N.
Wspólna inwestycja sprzyjać będzie zrównoważonemu rozwojowi obydwu powiatów, w tym gmin, tworząc korzystne warunki do realizacji nowych inwestycji.

Współpraca umożliwi:

• poprawienie stanu technicznego drogi gruntowej od miejscowości Grądy (gm. Rybno) poprzez teren gminy Grodziczno, Lasów Państwowych do drogi łączącej Kiełpiny z Tarczynami (gm. Lidzbark),
  • nowy system komunikacyjny i transportowy na terenie sąsiadujących powiatów, który zapewni dostępność zewnętrzną i spójność wewnętrzną dla mieszkańców,
  • szybką reakcję służb ratowniczych czy medycznych w sytuacji zagrożenia życia i mienia,
  • poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • skrócenie czasu dojazdu mieszkańców do sąsiednich ośrodków gospodarczych, handlowych, administracyjnych oraz sakralnych.