Wybory do samorządów sołeckich w Gminie Rybno

Opublikowano 2024-08-28 15:21:11. Artykuł wyświetlono: 359 razy.

Na terenie Gminy Rybno trwa cykl zebrań wiejskich, podczas których wybierane są władze do samorządów sołeckich na nową kadencję.

W dniu 21 sierpnia odbyły się wybory w sołectwach Gralewo-Stacja i Gronowo.

Sołtysem sołectwa Gralewo Stacja została Pani Jolanta Kępczyńska. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Urszula Kubińska, Teresa Józefko, Marcin Nadolski i Igor Walczak

Sołtysem sołectwa Gronowo została Pani Sylwia Szczepańska. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Anna Świniarska, Marzena Wasielewska, Karol Szczepański, Kacper Świniarski i Krystian Machulski.

W dniu 22 sierpnia odbyły się wybory w sołectwie Hartowiec.

Sołtysem sołectwa Hartowiec została Pani Dorota Kamińska. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Cecylia Maron, Ewa Dutkowska, Halina Zakrzewska, Marlena Pronobis, Ewa Raszkowska

W dniu 23 sierpnia odbyły się wybory w sołectwach Koszelewki i Koszelewy.

Sołtysem sołectwa Koszelewki została Pani Agnieszka Napiórkowska. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Arkadiusz Napiórkowski, Sylwia Sitniewska, Franciszek Szymański i Daniel Cynalewski.

Sołtysem sołectwa Koszelewy został Pan Dariusz Tara. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Jarosław Chudziński, Robert Wrombel, Robert Łukwiński, Mateusz Wieteska i Amelia Lewandrowska

W dniu 24 sierpnia odbyły się wybory w sołectwach Jeglia i Kopaniarze – Wery.

Sołtysem sołectwa Jeglia została Pani Hanna Leliwa. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Elżbieta Orłowska, Przemysław Labicki, Stanisław Szymański, Beata Jabłońska, Anna Zakrzewska.

Sołtysem sołectwa Kopaniarze Wery został Pan Czesław Mederski. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Barbara Adamska, Benedykt Wojciechowski, Adam Mączkowski.

W dniu 26 sierpnia odbyły się wybory w sołectwie Naguszewo – Groszki.

Sołtysem sołectwa Naguszewo Groszki został Pan Piotr Chyrzynski. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Sylwia Rozentalska, Barbara Rozentalska, Mirosław Liberacki, Damian Orzechowski i Przemysław Kołodziej

W dniu 27 sierpnia odbyły się wybory w sołectwach Nowa Wieś i Prusy.

Sołtysem sołectwa Nowa Wieś został Pan Adrian Gryszpanowicz. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Monika Grabowska-Kuśmirczuk, Andrzej Kłosowski i Waldemar Węgrzynowski.

Sołtysem sołectwa Prusy został Pan Ryszard Podowski. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Iwonę Łopaciuk, Natalię Wieraszka i Mateusza Dudzińskiego

Ustępującym Sołtysom i Członkom Rad Sołeckich dziękujemy za zaangażowanie społeczne w reprezentowanie mieszkańców sołectwa, za godne wykonywanie społecznego mandatu zaufania, za podejmowanie szeregu ważnych działań i za troskę o dobro mieszkańców. Nowo wybranym składamy gratulacje i życzymy powodzenia w realizacji społecznego mandatu zaufania.