www.gminarybno.pl

Drukuj

Zakupiliśmy sprzęt medyczny

Opublikowano 2017-12-29 18:42:58. Artykuł wyświetlono: 2367 razy.

Zakupiliśmy sprzęt medyczny w ramach projektu: „NOWOCZESNA I KOMPLEKSOWA OPIEKA ZDROWOTNA W GMINIE RYBNO” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020


Kupiliśmy nowoczesny aparat USG ARIETTA V60 firmy Hitachi oraz aparat do kriochirurgii CRYO-S CLASSIC firmy Metrum Cryoflex. Tym sposobem pomyślnie zakończyliśmy postępowania przetargowe. Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 84% co stanowi kwotę 219 276,96 zł.

Aparat ultrasonograficzny ARIETTA V60 umożliwi naszym lekarzom wykryć patologiczne zmiany w ich początkowym stadium. Badanie ultrasonograficzne to jedyne badanie diagnostyki obrazowej dostępnym w naszym podmiocie, w któwym aktualnie czterech lekarzy wykonuje badania USG dla naszych pacjentów, tj. lekarz radiolog, dwóch lekarzy internistów oraz ginekolog.

Aparat do kriochirurgii będzie służył naszym pacjentkom korzystającym z usług poradni ginekologiczno-położniczej.

Jest to urządzenie, które miejscowego, szybko i skutecznie zamraża tkanki za pomocą wymiennych krioaplikatorów kontaktowych lub natryskowych. Niszczenie chorej tkanki przez zamrażanie jest metodą bezpieczną, bezkrwawą, bezbliznową. Nie wymaga znieczulenia oraz nie występuje ryzyko zarażenia dzięki czemu pacjentki mogą być leczone w warunkach ambulatoryjnych. Posiadanie aparatu pozwoli nam na szybką interwencję w przypadku wszelkiego rodzaju nadżerek, które nieleczone mogą doprowadzić do powstania zmian nowotworowych.

18 grudnia zgodnie z umowami firmy dostarczyły aparaturę do naszej przychodni oraz przeszkoliły personel medyczny w zakresie jego właściwego użytkowania.

Teraz kolej na najważniejszy etap by osiągnąć zamierzony cel a więc korzystanie z aparatury przez lekarzy dla dobra naszych pacjentów.

 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst