www.gminarybno.pl

Drukuj

Zasłużeni dla obronności kraju

Opublikowano 2012-01-18 10:56:30. Artykuł wyświetlono: 4535 razy.

Dnia 17 stycznia 2012 r. w Urzędzie Gminy Rybno odbyła się uroczystość wręczenia medali rodzicom, których trzech synów wzorowo odbyło służbę wojskową.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej srebrnym medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju" odznaczeni zostali:

  1. Państwo Adela i Jerzy Marchelkowie
  2. Państwo Helena i Anastazy Szraga
  3. Państwo Anna i Andrzej Taciak
  4. Państwo Elżbieta i Ryszard Tylman
  5. Państwo Grażyna i Józef Wiergowscy
  6. Pani Teresa Wierzbowska

Medale nadane przez Ministra Obrony Narodowej wręczył Woskowy Komendant Uzupełnień w Ostródzie ppłk Jarosław Babalski. Wraz z medalami wręczone zostały pamiątkowe legitymacje. Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman oraz Przewodniczący Rady Gminy Marian Ligman złożyli wyróżnionym mieszkańcom naszej gminy gratulacje oraz wyrazy wysokiego uznania za trud włożony w wychowanie synów na wzorowych żołnierzy.

Medal może być nadany:

  • Złoty – rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło zawodową służbę wojskową;
  • Srebrny – rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową

Urząd Gminy Rybno jest zainteresowany tym, aby wszyscy, którym powyższe odznaczenia przysługują, mogli je jak najszybciej otrzymać. Dlatego prosimy o informacje o osobach zamieszkujących na terenie naszej gminy spełniających powyższe kryteria. Dane te zostaną przekazane do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst