www.gminarybno.pl

Drukuj

1 lipca rusza nabór wniosków do programu 'Dobry start'

Opublikowano 2020-06-29 14:17:34. Artykuł wyświetlono: 204 razy.

Rządowy program „Dobry Start” to świadczenie, które będzie wypłacane rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, na każde uczące się w szkole dziecko do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 24 roku życia - w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

Świadczenie Dobry Start będzie przysługiwało w wysokości 300 zł jednorazowo.

Od 1 lipca 2020r. wniosek o świadczenie Dobry Start można składać online przez:

– Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/

– bankowość elektroniczną

– lub portal PUE ZUS

oraz od 1 sierpnia 2020r. także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w GOPS Rybno lub za pośrednictwem poczty.

Lista banków umożliwiających złożenie wniosku online:

 • Bank Spółdzielczy w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku
 • Alior Bank S.A.
 • PKO Bank Polski S.A./Inteligo
 • Bank Pocztowy S.A.
 • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
 • BNP Paribas Bank Polska S.A.
 • Credit Agricole Bank Polska S.A.
 • Getin Noble Bank S.A.
 • ING Bank Śląski S.A.
 • mBank S.A.
 • Bank Millennium S.A.
 • Nest Bank S.A.
 • Bank Pekao S.A.
 • SGB-Bank S.A.

Wniosek należy złożyć do dnia 30 listopada danego roku. Wniosek złożony po 30 listopada danego roku zostanie pozostawiony bez rozpatrzenia.

Ustalenie prawa oraz wypłata świadczenia Dobry Start następuje w terminie 2 miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, jednak w przypadku wniosków złożonych w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa i wypłata następuje nie później niż do dnia 30 września.

Szczegółowe informacje dotyczące świadczenia Dobry Start można uzyskać pod numerem telefonu 23 696 63 40 lub na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

W związku z panującą w kraju epidemią zachęcamy do składania wniosków online – szczegółowe informacje dotyczące złożenia wniosku online można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina/jak-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-dobry-start-on-line

Przypominamy, że świadczenie Dobry Start nie przysługuje: na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka