Ambasador Wielkiej Brytanii z wizytą w Gminie Rybno

Opublikowano 2013-06-25 08:24:12. Artykuł wyświetlono: 4168 razy.

Ambasador Wielkiej Brytanii Robin Barnett odwiedził Gminę Rybno. Swoją trzydniową wizytę Robin Barnett rozpoczął 22 czerwca na terenie Gminy Rybno, gdzie uroczyście przywitał go Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wraz z Wójtem Gminy Rybno – Edmundem Ligmanem.

Wizyta miała związek z przypadającą w tym roku 540. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Robin Barnett odwiedzi miejsca związane z działalnością polskiego astronoma, m.in. Olsztyn, Frombork i Lidzbark Warmiński. Ambasador zapoznał się także z dziedzictwem kulturowym regionu oraz jego turystyczno-gospodarczym potencjałem.

Podczas sobotniej wizyty w gminie Rybno ambasador spotkał się z miejscowym przedsiębiorcą Łukaszem Witkowskim, producentem i eksporterem kominków na rynek brytyjski.

W niedzielę szef dyplomacji przebywał na terenie Lubawy, gdzie odwiedzał tamtejsze firmy. W ostatnim dniu 24 czerwca, Ambasador Robin Barnett spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Rybnie.