www.gminarybno.pl

Drukuj

Certyfikaty 'szkoły niepodległej' dla szkół w Hartowcu, Rumianie i Rybnie

Opublikowano 2019-02-12 08:20:36. Artykuł wyświetlono: 732 razy.

Szkoły Podstawowe: im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, im. Marii Konopnickiej w Hartowcu oraz im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie otrzymały miano SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się na Gali w dniu 8.02.019r. w Sejmie w Warszawie.

Organizatorem programu był Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Niepodległa 1918-2018 pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W pierwszej części uroczystości odbyła się konferencja naukowa” Drogi do Niepodległości” z udziałem Marszałków Sejmu i Senatu oraz zaproszonych gości. Została otwarta wystawa „Niepodległa z okazji 100 rocznicy rozpoczęcia obrad Sejmu Ustawodawczego” przygotowana przez Bibliotekę Sejmową. Podczas Uroczystej Gali podsumowującej konkurs szkoła otrzymała certyfikat i dyplom potwierdzający zdobycie tego zaszczytnego miana.

Szkoły przystąpiły do realizacji zadań, które były potwierdzeniem „wędrówki po Miano Szkoły Niepodległej”. Na wytyczonym szlaku :Trzech Świąt Rzeczpospolitej, Współtwórcy Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości, Pierwszych Dni Wolności, realizowane były cykliczne działania. Biało-czerwona w każdym oknie, spektakl słowno-muzyczny z okazji 11.XI Symbol Niepodległej- przygotowanie projektu graficznego, objecie opieką miejsca pamięci, droga do wolności mojej miejscowości- przygotowanie wystawy. Wszystkie działania wraz z dokumentacją fotograficzną zostały przesłane na konkurs. Uzyskany certyfikat zobowiązuje do edukacji patriotycznej i obywatelskiej młodego pokolenia i jest prestiżowym wyróżnieniem dla naszych szkół.

źródło: sprumian.pl
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka