www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Opublikowano 2016-10-18 10:03:26. Artykuł wyświetlono: 1374 razy.

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie.

Dzień 13 października to ważna data w życiu naszej szkoły, bowiem tradycyjnie od kilku lat odbywają się wtedy ważne uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów.

Najpierw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili humorystyczną część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaną pod kierunkiem pani Beaty Rolkowskiej. Uczniowie mieli okazję złożyć wyrazy wdzięczności wszystkim nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie ich umysłów oraz serc.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Dobrzyńska, która podziękowała pracownikom oświaty za dotychczasową pracę zawodową i życzyła dalszych sukcesów.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Uczniowie muszą sprostać nowym wymaganiom, które stawiają przed nimi nauczyciele. Poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. W tym roku szkolnym 17 dzieci zdało swój pierwszy egzamin. Zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie.

Uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się od zaprezentowania przez dzieci programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Kamińskiej. Licznie zgromadzeni goście podziwiali uczniów ubranych w stroje galowe i charakterystyczne birety. Każdy pierwszoklasista miał okazję wystąpić przed publicznością i pochwalić się swoimi zdolnościami recytatorskimi, piosenkarskimi oraz tanecznymi. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie pierwszaków na sztandar szkoły. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci musiały wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się przed zgromadzoną widownią. Następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na uczniów, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas trzecich powitali pierwszaków w szkolnej rodzinie, życzyli sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy oraz zaoferowali swoją pomoc w razie trudności. Wręczyli młodszym koleżankom i kolegom samodzielnie wykonane upominki.

Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było integracyjne spotkanie w klasie oraz wspólny poczęstunek.

Autor: Bożena Kamińska
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka