www.gminarybno.pl

Drukuj

IV Jesienny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2013-10-10 07:54:29. Artykuł wyświetlono: 2496 razy.

W niedzielę, 6 października 2013 r. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie we współpracy z Leśnictwem Kostkowo zorganizowała IV Jesienny Rajd Rowerowy.

Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie się ucznia szkoły z co najmniej jednym z rodziców. Chętnych nie brakowało – zapisywały się całe rodziny, również wielopokoleniowe. W imprezie łącznie wzięło udział 105 uczestników, a na trasie pomagali nauczyciele i harcerze. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Koszelewach.

Siedmiokilometrowa trasa przebiegała urokliwymi leśnymi drogami w okolicy. W trakcie przejazdu na pięciu wyznaczonych przystankach należało zaliczyć zadania sprawnościowe i związane z wiedzą o lesie oraz przepisami ruchu drogowego. Najlepiej poradziły sobie rodziny Państwa Skonieczka, Jadanowskich i Szczawińskich zdobywając trzy pierwsze miejsca. Po przyjeździe na metę uczestnicy mogli skorzystać z gorących i zimnych napojów, zjeść grochówkę i kiełbaskę, które przygotowała pani Maria Raczyńska z restauracji ,,Świtezianka”.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i drobiazgi sponsorowane przez Nadleśnictwo Lidzbark. Powrót do centrum Rybna odbył się w peletonie za wozem strażackim. Niedzielne popołudnie spędzone na sportowo, w rodzinnym gronie pozostawiło wiele miłych wspomnień, co uwieczniliśmy na licznych zdjęciach.

Rajd został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

źródło: sprybno.edupage.org
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka