www.gminarybno.pl

Drukuj

Kontynuacja usuwania azbestu

Opublikowano 2014-05-23 13:35:52. Artykuł wyświetlono: 1054 razy.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłosił wyniki konkursu – Usuwanie azbestu w 2014 r. Gmina Rybno po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizację tego zadania.

Gmina Rybno znalazła się wśród 75 gmin, którym przyznano dofinansowanie w województwie warmińsko-mazurskim. Naszej Gminie przyznano dofinansowanie w kwocie 39 627,00 zł na utylizację około 58 ton azbestu. Wszystkie osoby, które w odpowiednim terminie złożyły w Urzędzie Gminy Rybno stosowne wnioski będą mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 85% kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją materiałów azbestowych.

Tegoroczne przedsięwzięcie związane z usuwaniem wyrobów azbestowych to kontynuacja zapoczątkowanego w minionych latach systematycznego pozbywania się szkodliwego minerału z naszego otoczenia. Dzięki aplikowaniu w konkursach ogłaszanych przez WFOŚiGW Gmina Rybno w samym tylko 2013 roku usunęła ponad 32 tony azbestu.

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka