www.gminarybno.pl

Drukuj

Lekcja wolności w Zespole Szkół w Rybnie

Opublikowano 2014-06-04 13:11:26. Artykuł wyświetlono: 1646 razy.

Wybory do parlamentu przeprowadzone dwadzieścia pięć lat temu – 4 czerwca 1989r. oraz poprzedzające je obrady Okrągłego Stołu, dla obecnego pokolenia są już tylko historią.

Z tego powodu w Zespole Szkół w Rybnie przeprowadzono szereg pogadanek z uczniami, uczniowie przeprowadzili wywiady z osobami pamiętającymi wydarzenia 1989r. i wcześniejsze, przygotowano pamiątkowe plakaty. Kulminacją przygotowań był apel szkolny „Lekcja Wolności” – który odbył się 4 czerwca. Uczniowie LO w Rybnie pod kierunkiem nauczycieli historii przedstawili wydarzenia z historii Polski od 1944r. do 1990r. W treść historyczną wpleciono strofy poezji wolnościowej oraz utwory barda Solidarności – Jacka Kaczmarskiego. Pamiątką wydarzeń będą też posadzone przez samorządy klasowe każdej z trzech szkół - 3 dęby.

tekst i fot. nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka