www.gminarybno.pl

Drukuj

Modernizacja oświetlenia ulicznego

Opublikowano 2016-07-22 08:58:06. Artykuł wyświetlono: 3889 razy.

Do końca września 2016r. powinny zakończyć się prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego w Gminie Rybno.

Prace związane z modernizacją sieci oświetlenia ulicznego wykonuje spółka ENERGA Oświetlenie - właściciel urządzeń. W ramach modernizacji wymienionych zostanie 281 punktów oświetleniowych zlokalizowanych w miejscowościach: Rybno, Dębień, Gralewo, Koszelewy, Koszelewki, Rapaty, Rumian, Tuczki.

W wyniku przeprowadzenia modernizacji koszty zużycia energii elektrycznej w gminie Rybno spadną o ponad 60 procent, przez co gmina zaoszczędzi ponad 140 MWh energii elektrycznej rocznie.

Dodatkową korzyścią wynikającą z modernizacji oświetlenia dla mieszkańców gminy oraz środowiska naturalnego będzie redukcja ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery o około 115 ton. Wymiana oświetlenia wpłynie korzystnie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz komfort życia.

Czytaj więcej na: http://energa-oswietlenie.pl/aktualnosci-2/energa-oswietlenie-zmodernizuje-oswietlenie-uliczne-w-gminie-rybno/
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka