www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedszkolaki na przedstawieniu Muzykantów z Bremy

Opublikowano 2015-10-27 08:05:08. Artykuł wyświetlono: 1869 razy.

W piątek, 23 października już po raz drugi w tym roku w sali wystawowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie dzieci z przedszkola gościły grupę teatralną – tym razem z Krakowa.

„Muzykanci z Bremy" to baśń o czterech zwierzętach: kogucie, kocie, psie i ośle. Wypędzone ze swoich domów szukają one schronienia w mieście Brema. Każde z nich chce zostać muzykiem. Przyjaźń i dobra współpraca oraz ich pomysłowość pomogły im zdobyć nowy dom, w którym już nie groziło im żadne niebezpieczeństwo. Przedstawienie uczy miłości do zwierząt i dbałości o nie aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. Zwierze to istota, która też ma serce. Profesjonalna gra aktorów, piękne stroje, scenografia i muzyka, a przede wszystkim treść sprawiły, że spektakl pozostanie na długo w pamięci dzieci, jak i dorosłych widzów. Przedstawienie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka