#SzczepimySię – strażacy pomagają w dotarciu do punktów szczepień

Opublikowano 2021-03-05 21:15:55. Artykuł wyświetlono: 976 razy.

Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie w dniu 4 marca 2021 roku dowieźli 3 osoby do punktów szczepień w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień.

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

• osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień

Osoby, które nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień we własnym zakresie powinny zgłaszać potrzebę transportu w momencie rejestracji na szczepienie - dzwoniąc do punktu szczepień od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod nr tel. 514 052 385.

Punktem szczepień na terenie Gminy Rybno jest samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rybnie (ul. Zajeziorna 58).

Transport odbywa się z zachowaniem przyjętych zasad reżimu sanitarnego.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.