www.gminarybno.pl

Drukuj

Szkolna Choinka w SP w Żabinach

Opublikowano 2015-01-26 18:29:19. Artykuł wyświetlono: 2110 razy.

W piątek, 23 stycznia w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbyła się szkolna choinka.

Na imprezę przybyli zaproszeni goście, których powitała dyrektor szkoły – Ewa Kopańska: wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, inspektor ds. oświaty – Jan Sokołowski, radny gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski, rada sołecka oraz sołtys wsi Żabiny – Felicja Zdunek, sołtys Gralewa Stacji - Irena Domeracka, sołtys Tuczek – Irena Tułodziecka, sołtys Rapat – Robert Olszewski, strażacy OSP Żabiny, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i inni członkowie rodzin uczniów oraz mieszkańcy Żabin, Tuczek, Prus, Gralewa i Rapat.

- Drodzy uczniowie! Ta uroczystość jest przygotowana przede wszystkim dla was! Bardzo cieszy nas fakt, iż mimo waszej fascynacji grami komputerowymi, Internetem i innymi zdobyczami współczesnej techniki, z niecierpliwością czekacie na naszą szkolną choinkę i uważacie ją za fajną imprezę. Z radością przygotowujecie występy artystyczne i dekoracje. Nie możecie się doczekać zabawy karnawałowej. Życzę wam, abyście dzisiaj także wspaniale się bawili! – mówiła do uczniów na powitanie dyrektor szkoły – Ewa Kopańska.

Po powitaniu gości głos zabrał wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który na szkolną imprezę przybył z podarunkiem dla najaktywniejszej szkolnej czytelniczki. Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania Janowi Węgrzynowskiemu za przekazanie trzech tablic sucho ścieralnych, Markowi Gęsika za naprawę mebli w oddziale przedszkolnym, Wiesławy Bastek za wykonanie wielu ozdób do ogrodu i domu na loterię fantową. Podziękowania trafiły także do Marcina Sobczaka, Roberta Wadeckiego, strażaków OSP w Żabinach oraz Ewy Józefowicz za aktywną pracę w radzie rodziców i pełnienie o 4 lat funkcji przewodniczącej.

Następnie odbyły się występy artystyczne koła artystyczno-teatralnego klas I-III i IV-VI, prowadzone społecznie przez: Iwonę Sokołowską i Bogumiłę Grosz. Dzieci także odwiedził Święty Mikołaj! Po części artystycznej przyszedł czas na zabawę karnawałową, a zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek i kawę.

Tekst i fot. Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka