www.gminarybno.pl

Drukuj

Uczniowie LO posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży

Opublikowano 2012-04-24 13:02:25. Artykuł wyświetlono: 1218 razy.

Zakończyła się ocena wyników debat szkolnych. W Zespole Szkół w Rybnie przeprowadzono taką debatę dnia 27 marca 2012 r. Była to debata panelowa nt. "Jak wygląda praca Rady Samorządu Uczniowskiego i czy potrzebne są zmiany?" – Wydarzenie to wiązało się z tegorocznym tematem przewodnim przygotowań do XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży "Szkoła demokracji".

Organizatorem projektu wyłaniania uczestników XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w porozumieniu z Kancelarią Sejmu.

Organizatorem XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Rybnie byli licealiści Robert Gontarz i Dawid Boguski. Uczestnikami debaty była młodzież z okolicznych szkół oraz zaproszeni goście.

W wyniku oceny komisji konkursowej w naszym województwie wyłoniono dziewięć dwuosobowych zespołów. Zespół z naszej szkoły zajął w województwie I miejsce uzyskując 89 pkt. rekrutacyjnych. Drugie miejsce zajął zespół z naszego powiatu z Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Zgodnie z regulaminem projektu dwa najlepsze zespoły z każdego województwa weszły w skład Komisji Sejmowej, która spotka się w dniach 12-13 maja w Warszawie. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży – 1 czerwca 2012 w Warszawie.

 

tekst: ZS Rybno
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka