www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Zawody wędkarskie i Noc Świętojańska

Opublikowano 2017-06-26 13:31:51. Artykuł wyświetlono: 2617 razy.

W piątek, 23 czerwca nad jeziorem w Żabinach odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 16 o Puchar Wójta Gminy Rybno, zorganizowane przez członków Stowarzyszenia „Żabianka” – Marka Grosza i Ewę Józefowicz.

W zawodach udział wzięło 11 młodych wędkarzy, którzy od godziny 16:00 do 18:00 mieli za zadanie złowić jak najwięcej kg ryb. Wcześniej Marek Grosz rozdał uczestnikom karty wędkarskie, na które tydzień wcześniej egzaminował Zbigniew Pachołek – Prezes Koła PZW Rybno.

Klasyfikacja końcowa:
1.Grzegorz Jankowski
2.Oliwia Gajek
3.Joachim Grosz
4.Piotr Potorski i Szymon Gajek
6.Sebastian Wrombel, Wiktoria Gajek, Dżastin Górski, Julita Lewicka, Adam Trybuła i Karol Kliniewski

Pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego wręczali wszystkim wędkarzom: Radny Gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski, Sołtys wsi Żabiny – Edmund Gajek, oraz członkowie Stowarzyszenia „Żabianka” – Marek Grosz i Ewa Józefowicz, a także Jan Jakielski.

Po zawodach wędkarskich przyszedł czas na Noc Świętojańską, którą przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Żabianka” zorganizował Sołtys wsi Żabiny – Edmund Gajek wraz z Radą Sołecką. Dzieci i dorośli puszczali wianki, a później zostało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Punktem kulminacyjnym było rozświetlenie całego deptaka – efekt rozświetlonych nowych lamp był niesamowity.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka