400 tys. dofinansowania dla Szczuplin i Jeglii

Opublikowano 2018-03-19 11:59:11. Artykuł wyświetlono: 1885 razy.

W czwartek, 15 marca o godz. 14:00 w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umów dot. dofinansowania programu "Senior+", w ramach którego Gmina Rybno pozyskała wsparcie finansowe na utworzenie Klubu "SENIOR+" w miejscowości Szczupliny oraz Dziennego Domu „Senior +” w miejscowości Jeglia.

Gmina Rybno otrzyma łącznie dofinansowanie w kwocie 409 101,00 zł.

W ramach planowanych działań przewiduje się skierowanie do seniorów oferty uwzględniającej ich potrzeby w szczególności prozdrowotne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe oraz rekreacyjne.

W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowe wnętrza i elementów zewnętrznych świetlicy wiejskiej w Szczuplinach oraz świetlicy wiejskiej w Jeglii. Przewidywany zakres robót obejmować będzie izolację ścian zewnętrznych, wymianę pokrycia dachowego oraz remont ścian poprzez odnowienie powłok malarskich, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację instalacji elektrycznej i grzewczej. Dodatkowo do każdego obiektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie.

Uroczystego podpisania umów dot. dofinansowania programu "Senior+" dokonali: Minister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska, Wojewoda Warmińsko Mazurski – Artur Chojecki i Wójt Gminy Rybno –Tomasz Węgrzynowski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz