Studniówka Liceum Ogólnokształcącego w Rybnie

Opublikowano 2015-01-26 18:43:18. Artykuł wyświetlono: 3736 razy.

W sobotę, 24 stycznia w Sali Bankietowej w Hartowcu odbył się kolejny bal studniówkowy. Tym razem symboliczne odliczanie 100 dni do matury rozpoczęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie.

Bal studniówkowy otworzyli uczniowie – Kinga Wiśniewska i Klaudia Wiśniewska, które powitały zaproszonych gości i życzyły wszystkim udanej zabawy do białego rana. Następnie głos zabrali – dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie Magdalena Anczykowska, wychowawczyni klasy maturalnej Anna Węgrzynowska oraz wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. Cała trójka stwierdziła, że jest to wyjątkowa klasa i to ona jest przyszłością tego kraju.

Następnie uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza, któremu bacznie przyglądała się rada rodziców, nauczyciele oraz towarzysze i towarzyszki maturzystów. Później przyszedł czas na podziękowania dla wychowawczyni Ani Węgrzynowskiej, dyrektor Zespołu Szkół Magdaleny Anczykowskiej, nauczycieli i rodziców. Były kwiaty, upominki i łzy wzruszenia. Trójka uczniów – Kamil Truszczyński, Karol Bielecki i Daniel Wrombel zaprezentowali część artystyczną, która rozbawiła wszystkich uczniów i gości do łez. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Maturzyści bawili się znakomicie do białego rana.

- Na mojej studniówce w 1985 roku puszczali muzykę Czerwonych Gitar i The Beatles, nie było tyle disco polo jak teraz, jedzenie było podobne i bawiliśmy się także do białego rana jak dzisiejsza młodzież z Zespołu Szkół z Rybna – powiedział w trakcie studniówki wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

- To był wyjątkowy wieczór dla nas wszystkich, bawiliśmy się wspaniale, teraz odliczamy symboliczne 100 dni do matury. Bawiliśmy się super! Mieliśmy bardzo fajne osoby towarzyszące! To była niezapomniana impreza! – powiedzieli Klaudia Wiśniewska, Piotr Sobotka i Kamil Truszczyński.

- Będziemy bardzo tęsknili za nasza ukochaną wychowawczynią Anią Węgrzynowską, za sprawdzianami na które zawsze bardzo dobrze się przygotowywaliśmy i za tym, że dzięki Bogu nie opuściliśmy żadnej lekcji w naszej karierze szkolnej oraz za naszą wspaniałą klasą – mówili uczniowie Karol Bielecki, Maja Liberacka.

- Po zakończeniu szkoły będzie mi bardzo brakowało mojej przyjaciółki Mileny Tylman, koleżanek i kolegów z którymi mogłam spędzić te wspaniałe 3 lata szkoły – mówiła Angelika Wiśniewska.

- Wszyscy chcemy pójść na studia, jak już będę wiedział, że zdam - zamierzam pójść na studia rolnicze do Olsztyna – mówił Szymon Psiuk.

- Wszyscy chcemy zdać maturę, pójść na wymarzone studia, - powiedzieli nam Iwona Kasprowicz, Justyna Szulc, Paulina Józefowicz, Justyna Szulc.

- Będzie nam bardzo brakowało naszej wspaniałej wychowawczyni oraz fajnych lekcji języka polskiego – powiedziała Marta Wrzesińska i Edyta Łużyńska.

- Było mnóstwo szkolnych sytuacji, które będę pamiętała do końca życia – powiedziała Ilona Wierzchołowska.

Uczniowie, którzy wzięli udział w studniówce: Karol Bielecki, Adrian Wysocki, Ilona Wierzchołowska, Klaudia Wiśniewska, Kinga Wiśniewska, Angelika Wiśniewska, Dominika Szydłowska, Paulina Józefowicz, Dagmara Ankiewicz, Piotr Sobotka, Leszek Szordykowski, Ewelina Zawadzka, Lucyna Zalewska, Daniel Wrombel, Kamil Truszczyński, Milena Tylman, Maja Liberacka, Damian Rybacki, Krystian Radzimiński, Szymon Psiuk, Edyta Łużyńska, Lucyna Szulc, Marta Wrzesińska, Iwona Kasprowicz.

Tekst i fot. Sylwester Kasprowicz

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem