Gmina Rybno bierze udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY

Opublikowano 2022-09-30 12:21:42. Artykuł wyświetlono: 520 razy.

Przedszkolaki z Przedszkola w Rybnie wraz z Wójtem Gminy Rybno – Panem Tomaszem Węgrzynowskim, radnymi Panem Dariuszem Karbowskim i Grzegorzem Januszewskim, leśniczym Mariuszem Stasiakiem, mieszkańcami i pracownikami Urzędu Gminy Rybno posadzili 30 sadzonek dębów w sąsiedztwie deptaka w Rybnie w ramach ogólnopolskiej akcji: „Posadź drzewo z Prezydentem RP i Leśnikami”. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek.

Gmina Rybno pozyskała sadzonki dębów dzięki współpracy i uprzejmości Nadleśnictwa Lidzbark.

Mieszkańcy w całej Polsce w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00 mogą bezpłatnie odbierać sadzonkę drzewa w nadleśnictwie i zasadzić ją w wybranym przez siebie miejscu. Wydarzenie to odbywa się pod honorowym patronatem Andrzeja Dudy, prezydenta RP oraz jego małżonki Agaty Kornhauzer-Dudy. Wszystko ma na celu zredukowanie śladu węglowego i eliminację spalin wytwarzanych podczas podróży samochodem.