Jeglia na ratunek pszczołom.

Opublikowano 2016-07-28 14:41:28. Artykuł wyświetlono: 3533 razy.

W piątek, 15 lipca 2016r. Sołectwo Jeglia zrealizowało w ramach projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zadanie pod nazwą "Jeglia na ratunek pszczołom".

Sołectwo pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz z Gminy Rybno jako wkład własny do tego projektu.

Sołectwo Jeglia przeprowadziło  warsztaty ekologiczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jeglii.

Celem zajęć było:

1) zdobycie przez uczniów wiadomości o budowie, życiu, znaczeniu i zagrożeniach pszczół żyjących w Polsce,

2) omówienie roli społeczeństwa w ochronie pszczół.

3)zaznajomienie z wybranymi aktywnościami w ochronie owadów zapylających

4) rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z przyrodą,

5) rozwijanie umiejętności współpracy i propagowanie postaw prospołecznych,

6)ukazywanie wzorców właściwego zachowania,

7)kształtowanie umiejętności empatycznego współdziałania w grupie.

Mieszkańcy  w ramach zadania zakupili drzewka i rośliny ozdobne, by uatrakcyjnić działkę na której znajduje się staw i stworzyć nowe siedlisko dla wielu zwierząt w celu zwiększenia bioróżnorodność tego terenu. Rośliny m.in. typu miododajnego zostały wspólnie posadzone przez mieszkańców wsi oraz dzieci.

Po wspólnej pracy uczestnicy zadania wzięli udział w ognisku wraz z poczęstunkiem.