www.gminarybno.pl

Drukuj

543 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Opublikowano 2016-02-23 13:24:25. Artykuł wyświetlono: 3843 razy.

W piątek, 19 lutego o godz. 17:00 w Sali OSP w Rybnie obchodzono 543 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Uroczystość zorganizowała Fundacja Nicolaus Copernicus, której prezesem jest Robert Szaj.

Na uroczystość przybyli mieszkańcy Gminy Rybno, przedstawiciele władz samorządowych m.in. z Lidzbarka, Grodziczna, Działdowa, Kurzętnika oraz Rybna. Prelekcje z okazji urodzin Mikołaja Kopernika wykładali: prof. dr hab. Jarosław Włodarczyk, dr Jerzy Sikorski, dr Szymon Drej oraz Michał Juszczakiewicz. Na koniec uroczystości na wszystkich gości czekał wielki urodzinowy tort Mikołaja Kopernika.
Uroczystość pomogli zorganizować: Gmina Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Agencja Nieruchomości Rolnych w Olsztynie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst