Dotacja na sadzenie drzew i krzewów miododajnych

Opublikowano 2023-10-26 08:55:36. Artykuł wyświetlono: 288 razy.

Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, jako sposób na ochronę bioróżnorodności w województwie warmińsko-mazurskim w trosce o owady zapylające”, który organizował samorząd województwa.

Po weryfikacji wniosków i nadaniu punktacji zgodnie z kryteriami, sejmik województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o wsparciu finansowym w formie dotacji celowej na zakup drzew i krzewów miododajnych dla 23 gmin - w tym dla Gminy Rybno, której przyznano kwotę 6000,00 zł.

Dzięki nasadzeniom drzew i krzewów miododajnych powstaną skwery, alejki oraz zielone wyspy, które służyć będą zarówno jako pożytek dla owadów zapylających jak również miejsca odpoczynku dla mieszkańców naszej gminy.

Z wynikami konkursu można się zapoznać pod adresem: https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/8828-sadzenie-drzew-i-krzewow-miododajnych-wyniki-konkursu