www.gminarybno.pl

Drukuj

FOLM – Z natury do rynku pracy

Opublikowano 2021-04-30 08:23:37. Artykuł wyświetlono: 90 razy.

Jest nam bardzo miło przedstawić informacje o Projekcie „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Projekt ten adresowany jest do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, niepracujących na umowę o pracę .

Młode osoby powinny mieszkać na terenie województwa warmińsko- mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Projekt FOLM realizowany jest w trzech europejskich regionach: Cantabria (Hiszpania),Warmia i Mazury (Polska) i Mid West (Irlandia). Bank Żywności realizuje projekt w Polsce. Liderem projektu jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Projekt przeprowadzany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli kształcenie i rozwój osobisty w kontakcie z naturą. Niniejsza forma edukacji wykorzystywana jest skutecznie w Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat.

Nowatorska koncepcja naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu to przysłowiowy „powrót do natury”, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

Uczestnicy projektu idą, wraz z trenerami, na kilka dni do lasu, gdzie pracują, w warunkach naturalnych, nad rozwojem osobistym. Uczą się radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, kreatywności, zachowań asertywnych, współpracy w grupie, budowania pozytywnych relacji z ludźmi czy nabywania kompetencji przywódczych. W wyjściu może uczestniczyć każdy, wyprawa ma elementy survivalowe.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 roku życia i uczą się dziennie, jeśli są zagrożone nieukończeniem nauki (np. częste nieobecności w szkole, słabe wyniki w nauce).

Udział w projekcie FOLM dzielimy na 3 etapy:
V - to wyjście w teren z trenerami (7-dniowa, ekscytująca przygoda ( w formie biwaku) podczas wyprawy po Warmii i Mazurach, z elementami trekkingu z doświadczonymi trenerami z zakresu szkoleń w kontakcie z naturą),
W - to praca indywidualna z trenerem personalnym, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania,
X - to dostęp do innowacyjnej platformy internetowej skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu FOLM jak również pomoc w dostępie do edukacji, szkoleń, zatrudnienia, tak aby młody człowiek mógł odbudować pewność siebie, zwiększyć samoocenę, dokształcić się, a następnie znaleźć pracę.
W Polsce do końca lipca 2021 roku, z projektu ma skorzystać 330 osób.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne! Zapewniamy na wyprawę niezbędny sprzęt tj. namiot, śpiwór, karimatę, plecak, nawet nieprzemakalną odzież i obuwie oraz wyżywienie podczas wyjść plenerowych , które kompletowane jest na wskazania poczynione w ankietach przez beneficjentów. Zwracamy uczestnikom koszty podróży.

W każdym miesiącu będziemy organizować 2 lub 3 wyjścia (poza miesiącami zimowymi). Uczestnicy wracają z wyprawy podbudowani, silniejsi, znający swoje mocne strony i własny potencjał, zmotywowani i pełni energii. Po wyprawie mają do dyspozycji kontakt z coachem i mentorem.

Zapisz się, wybierając dogodny dla Ciebie sposób:

- wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/1O8Ece1JVQYcEnd0H0IQShEmWJWxh91lSy8ijuyZZdak/edit

- dzwoniąc: 698 345 652- Ewelina , 510 172 336- Ola

- pisząc: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl

I koniecznie zobaczcie nas na Facebooku
Grupa czas na las-czyli co nas kręci w projekcie FOLM
https://www.facebook.com/groups/1541221519363469

Zachęcamy do obejrzenia filmików promocyjnych! Linki znajdziecie poniżej:

PREZENTACJA ONLINE- publiczna (6 minut) -> https://youtu.be/NC1kvpva2lE
YOUTUBE (3 minuty) -> https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8
POLANA KULTURY-RADIO ORZYSZ -> https://www.youtube.com/watch?v=pbseTZqc1Js&t=140s

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka