www.gminarybno.pl

Drukuj

Święto w Zespole Szkół

Opublikowano 2015-10-27 08:10:02. Artykuł wyświetlono: 4886 razy.

23 października to dla Zespołu Szkół w Rybnie dzień szczególny, w tym bowiem dniu obchodzimy Święto Szkoły. Dzisiejszego dnia po raz siódmy cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście świętowali rocznicę nadania imion szkołom.

Uroczystość rozpoczęła się apelem w hali sportowej, podczas którego uczniowie klas I gimnazjum i liceum składali ślubowanie, a uczniowie klas I szkoły zawodowej - przyrzeczenie. Następnie głos zabrali: pani dyrektor, Wójt Gminy Rybno i pan Jerzy Anczykowski. Po części oficjalnej w podróż autostopem zabrał zebranych Marcin Miłoszewski – podróżnik z Iławy, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z wyprawy do Chin.
W drugiej części obchodów uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych:

  • malowanie na szkle, haft krzyżykowy, garncarski, wycinanka ludowa – prowadzone przez pracowników skansenu w Olsztynku
  • fotografia – Kar-Hand Video
  • fryzjer – Ewa Projs stylizacje
  • sportowe – Mariusz Dudziński, Karol Rykaczewski
  • podróżnicze – Pani Władysława Zielińska

Ponadto młodzież obejrzała teatralną inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, która wprowadziła zebranych w nastrój zbliżających się świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezapomnianego dnia, a szczególnie prowadzącym zajęcia warsztatowe i SPGR, a szczególnie p. Waldemarowi Osowskiemu, za pomoc w spotkaniu z M. Miłoszewskim, serdecznie dziękujemy.

Autor: Joanna Gawlik
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst